تومان 34,000,000

سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48TD-I

سوئیچ سیسکو

از جمله سوئیچهای پر سرعت سری 2960XR سیسکو، شامل:

  • 48 پورت اترنت یک گیگابیتی
  • 2 پورت +SFP ده گیگابیتی
  • نسخه IoS IP Lite
  • قابلیت استک
- +
شناسه محصول: WS-C2960XR-48TD-I
برچسب ها:
Brand:

توضیحات

نقد و بررسی سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48TD-I

سوئیچ سیسکو مدل Cisco Catalyst WS-C2960XR-48TD-I، سوئیچ دیگری است از خانواده سوئیچهای سری 2960-XR سیسکو. سوئیچ WS-C2960XR-48TD چنانچه از نام آن پیدا است، یک سوئیچ 48 پورتی است. این سوئیچ، فاقد پورت PoE می‌‍‌باشد. میزان مصرف برق سوئیچ WS-C2960XR-48TD-I، در یک ترافیک صفر درصدی 29.1 وات، در ترافیک 10 درصدی، 44.7 وات و در یک ترافیک صد در صدی، 45.6 وات بوده، میانگین وزنی مصرف برق آن، 44.8 وات می‌باشد.

سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48TD-I
شکل ۱. سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48TD-I
 

مروری اجمالی بر مهمترین ویژگیهای سوئیچ شبکه C2960XR-48TD-I

سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48TD-I به خانواده سوئیچهای سری 2960XR تعلق دارد. این سوئیچ، یک سوئیچ اترنت گیگابیتی با قابلیت استک است که دارای پیکربندی ثابت بوده و دسترسی سطح سازمانی را برای به کارگیری در شبکه های پردیس و شعب دفاتر فراهم می‌کند.

سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48TD-I
شکل ۲. نگاهی سریع بر مهمترین ویژگیهای سوئیچ WS-C2960XR-48TD-I
پیکربندی سوئیچ

سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48TD-I در ارائه قابلیت استک، از تکنولوژیهای FlexStack-Plus و FlexStack-Extended پشتیبانی می‌کند. این سوئیچ، از مجموعه ویژگیهای IP Lite نرم افزار Cisco IOS بهره می‌برد. سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48TD-I دارای 48 پورت اترنت یک گیگابیتی، به علاوه دو پورت آپلینک +SFP با سرعت 10 گیگابیت در ثانیه، روی پنل جلویی می‌باشد. این سوئیچ، فاقد قابلیت PoE است.

مشخصات فنی

سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48TD-I از یک پردازنده دو هسته‌ای 600 مگاهرتزی، 512 مگابایت DRAM و یک حافظه فلش 128 مگابایتی بهره می‌برد. پهنای باند فورواردینگ این سوئیچ، 108 گیگابیت در ثانیه و پهنای باند سوئیچینگ آن، 216 گیگابیت در ثانیه می‌باشد. MTU یا Maximum Transmission Unit این سوئیچ، یعنی بیشترین میزان بیتی که می‌توانیم از طریق این سوئیج در یک بسته ارسال کنیم، درست مانند سوئیچهای دیگر سری 2960XR، برابر 9198 بایت و سایز اترنت فریم جامبوی آن نیز، 9216 بایت می‌باشد.

مشخصات مکانیکی

سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48TD-I با وزنی در حدود 6.1 کیلوگرم (معادل 13.3 پوند) و ابعادی برابر 16.0 * 17.5 * 1.75 اینچ یا 4.8 * 44.5 * 4.45 سانتی متر که استانداردی برای همه سوئیچهای سری 2960XR است، ظاهر می‌شود. این سوئیچ، رک مونت یا قابل نصب در رک بوده و یک فضای یک یونیتی را داخل رک شبکه اشغال می‌کند. قابلیت رک مونت برای سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48TD-I اختیاری است و در هنگام خرید این محصول، یک کیت برای نصب این سوئیچ داخل رک شبکه، ارائه می‌شود.

سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48TD-I، دارای یک منبع تغذیه با توان 250 وات برق متناوب (250WAC) است. این سوئیچ در واقع با 90 تا 264 ولت برق متناوب، در فرکانس 50 تا 60 هرتزی و جریان الکتریکی 6 تا 3 آمپری کار می‌کند. نرخ پاور که میزان مصرف ماکزیمم سوئیچ است، برای این سوئیچ، 0.047 ولت آمپر (VA) است. میزان مصرف برق اندازه گیری شده، به این شرح است: 29.1 وات در حالت بدون ترافیک، 44.7 وات، در یک ترافیک 10 درصدی و 45.6 وات در ترافیک کامل صد در صدی، با میانگین وزنی مصرف برق 44.8 وات.

مدیریت انرژی

سوئیچهای 2960-XR سیسکو، در زمره سبزترین سوئیچهای در دسترس هستند. این سوئیچها با برخورداری از مود Switch Hibernation Mode (SHM) و امکان فعال کردن حالت خواب زمستانی، میزان مصرف انرژی را به طور موثری مدیریت کرده و هزینه های مصرف انرژی را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهند. استاندارد IEEE 802.3az Energy Efficient Ethernet به این سوئیچ امکان آن را می‌دهد که دوره های Idle و کم فعالیت سوئیچ را تشخیص داده و با رفتن به مود idle، تا حد زیادی در مصرف انرژی صرفه جویی کند.

اطلاعات بیشتر

سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48TD-I چنانچه گفته شد، از جمله سوئیچهای 2960-XR و یک Ip Lite سوئیچ است که از 48 پورت اترنت 10/100/1000 و دو پورت آپلینک +SFP ده گیگابیتی پشتیبانی می‌کند. نسخه IP Lite از نرم افزار IOS سیسکو دسترسی به ویژگیهای مسیریابی لایه سه، از جمله RIPV1 ،V2 ،OSPF stub ،EIGRP stub ،HSRP ،VRRP ،PIM stub و … را امکانپذیر می‌سازد. سوئیچهای سری 2960-XR با پشتیبانی از منبع تغذیه dual (دوگانه) اختیاری و مجموعه ویژگیهای نسخه IP Lite از نرم افزار Cisco IOS، شامل پروتکلهای مسیریابی پویا و ویژگیهای لایه سه شبکه ارائه می‌شوند.

 

شکل ۳، پنل جلویی سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48TD-I را نمایش می‌دهد:

سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48TD-I
شکل ۳. پنل جلویی سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48TD-I

 

در پنل جلویی سوئیج سیسکو WS-C2960XR-48TD-I شما شاهد 48 پورت اترنت گیگابیتی 10/100/1000 و همچنن دو پورت آپلینک +SFP با سرعت 10 گیگ (در سمت راست) هستید. دو پورت USB Type A و یک پورت یا کنسول USB mini-Type B در بخش بالایی از سمت چپ این پنل قرار گرفته‌اند. این سوئیچ، همچنین دارای یک پورت کنسول RJ-45 و یک پورت اترنت مدیریتی نیز در سمت چپ پورت جلویی می‌باشد.

 

شکل ۴، پنل عقبی سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48TD-I را نمایش می‌دهد:

پنل پشت سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48TD-I
شکل ۴. پنل پشت سوئیچ WS-C2960XR-48TD-I

۱. پوشش و اسلات ماژول FlexStack-Plus
۲. اسلات خالی منبع تغذیه ریداندنت (منبع تغذیه دوم اختیاری)
۳. AC OK LED
۴. PS OK LED
۵.کانکتور AC power روی ماژول منبع تغذیه

 

قابلیت استک

قابلیت استک در سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48TD-I اختیاری است، به این معنا که اسلات ماژول استک آن در پنل پشتی این سوئیچ تعبیه شده و شما در صورت نیاز می‌توانید ماژول استک متناسب با این سوئیچ را خریداری کرده و در این اسلات نصب کنید. ماژول استک این سوئیچ، یک ماژول FlexStack-Plus است که توسط یک کابل FlexStack نیم متری به پورتهای ماژول استک سوئیچهای دیگر داخل استک، متصل می‌شود. ماژول FlexStack-Plus، قابل نصب و جداشدن در حین کار کردن دستگاه بوده، اصطلاحا hot-swappable است و بنابراین برای نصب یا جدا کردن آن، نیازی به خاموش کردن سوئیچ نیست.

 
تجهیزات جانبی

در جدول زیر می‌توانید لیست لوازم و تجهیزات قابل استفاده به همراه سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48TD-I را مشاهده کنید:

Description Models
Catalyst 2960-X FlexStack Plus Stacking Module C2960X-STACK
Cisco FlexStack Stacking Cables CAB-STK-E-0.5M
Cisco GLC-LH-SMD 1000BASE-LX/LH SFP transceiver module, MMF/SMF, 1310nm, DOM GLC-LH-SMD
1000BASE-SX SFP transceiver module, MMF, 850nm, DOM GLC-SX-MMD
Console Cable 6ft with RJ45 and DB9F CAB-CONSOLE-RJ45
Console Cable 6 ft with USB Type A and mini-B CAB-CONSOLE-USB

توجه: تمامی لوازم جانبی ذکر شده در این جدول، لزوما هنگام خرید، همراه با دستگاه ارائه نمی‌شوند، اما همگی قابل نصب و استفاده در کنار سوئیچ WS-C2960XR-48TD-I بوده و شما می‌توانید در صورت لزوم و بر حسب نیاز شبکه خود، هر کدام از این تجهیزات را که ‌می‌خواهید، به صورت جداگانه تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید.

 

جدول مشخصات سوئیچ WS-C2960XR-48TD-I

تعداد و سرعت پورت 48 پورت گیگ
پیکربندی Uplink 4 پورت SFP
ظرفیت سوئیچینگ 176Gbps
پهنای باند فورواردینگ  77.4mpps
نرم افزار مورد استفاده IOS Lan Base

 

اطلاعات بیشتر

برند

Cisco

سری

2960, 2960XR

سوئیچ مدیریتی

بله

لایه

لایه 2

تعداد پورت

48

سرعت پورت

10/100/1000

پورت PoE

ندارد

قابلیت استک

دارد

SFP

2 پورت +SFP

ظرفیت سوئیچینگ

216Gbps

نسخه سیستم عامل IOS

IP Lite

ظرفیت DRAM

512 مگابایت

حافظه فلش

128 مگابایت

Power Redundancy

پاور ماژول ریداندنت

  1. مدیر فروش

    سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48TD-I با یک پردازنده دو هسته‌ای 600 مگاهرتزی، 512 مگابایت DRAM و یک حافظه فلش 128 مگابایتی، سوئیچی پرسرعت و بسیار قدرتمند برای شبکه شما می‌باشد. پشتیبانی سوئیچ WS-C2960XR-48TD-I از منبع تغذیه Redundant، تضمین کننده تامین دائمی برق این دستگاه و عدم قطع شدن آن از شبکه می‌باشد. با تهیه این سوئیچ از فروشگاه فنآوریهای پیشرفته آتی پرداز، از خدمات پشتیبانی و گارانتی معتبر و رسمی این محصول نیز برخوردار خواهید شد. همچنین در صورت مواجهه با هر سوالی در این زمینه، می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و از مشاوره و راهنمایی‌های آنها بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.