تومان 30,000,000

سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48LPD-I

سوئیچ سیسکو

از جمله سوئیچهای سری 2960XR سیسکو، شامل:

  • 48 پورت اترنت یک گیگابیتی
  • 2 پورت +SFP ده گیگابیتی
  • قابلیت استک
  • نسخه IOS IP Lite
  • پاور ریداندنت
  • قابلیت PoE و +PoE، با توان خروجی 370W
- +
شناسه محصول: WS-C2960XR-48LPD-I
برچسب ها:
Brand:

توضیحات

نقد و بررسی سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48LPD-I

سوئیچ سیسکو مدل Catalyst WS-C2960XR-48LPD-I از جمله سوئیچهای پر سرعت سری 2960XR سیسکو است، که ضمن صرفه جویی در مصرف انرژی، عملکرد را بهبود بخشیده و کارایی را به طرز چشمگیری بالا می‌برد. این سوئیچ، دارای 48 پورت اترنت یک گیگابیتی و دو پورت آپلینک +SFP با سرعت 10 گیگابیت در ثانیه بوده، روی نسخه IP Lite از نرم افزار Cisco IOS کار می‌کند. سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48LPD-I در ارائه قابلیت استک، از هر دو فنآوری FlexStack-Plus و FlexStack-Extended پشتیبانی می‌کند و اجازه ساختن پشته‌ای از حداکثر 8 سوئیچ 2960-XR را در اختیار قرار می‌دهد.

سوئیچ-سیسکو-ws-c2960xr-48lpd-i
۱. سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48LPD-I

 

مروری اجمالی بر مهمترین ویژگیهای سوئیچ سیسکو

سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48LPD-I با بهره مندی از پاور ریداندنت، به شما امکان استفاده از منابع تغذیه دوگانه (dual) را می‌دهد. این قابلیت در سوئیچ WS-C2960XR-48LPD-I به صورت Optional (اختیاری) ارائه می‌شود. به این ترتیب که سوئیچ در ابتدا و به صورت پیش فرض، با یک منبع تغذیه ثابت ارائه می‌شود، اما اسلاتی هم برای منبع تغذیه دوم در کنار آن (پشت سوئیچ) تعبیه شده، که شما در صورت نیاز می‎‌توانید پاور دوم را خریداری و در این محل نصب کنید. سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48LPD-I از نسخه IP Lite از نرم افزار Cisco IOS استفاده می‌کند. این نسخه IOS، پشتیبانی از مجموعه ویژگیهای لایه سه شبکه و نیز قابلیتهای مسیریابی پویا را تضمین می‌کند. نسخه Ip Lite امکان به خدمت گرفتن ویژگیها و پروتکلهای مسیریابی لایه سه شبکه، از جمله HSRP ،VRRP و RIPV1 را در اختیار شما قرار می‌دهد.

ویژگیهای سوئیچ-شبکه 48 پورت-2960xr-48lpd-i
شکل ۲. نگاهی سریع بر مهمترین ویژگیهای سوئیچ WS-C2960XR-48LPD-I
 
پیکربندی سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48LPD-I

سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48LPD-I دارای دو پورت آپلینک +SFP (متناسب با ماژول SFP ده گیگ) و 48 پورت اترنت 10/100/1000 است. این سوئیچ همچنین، مجهز به نسخه IP lite از نرم افزار Cisco IOS، قابلیتهای FlexStack-Plus و FlexStack-Etended می‌باشد. منبع تغذیه اولیه سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48LPD-I، قادر به تولید 640WAC (برق متناوبی با توان 640 وات) به عنوان برق ورودی این سوئیچ بوده و در مجموع با 48 پورت PoE، توان خروجی معادل 370 وات را برای برق رسانی به دیگر تجهیزات و دستگاههای داخل شبکه، در اختیار قرار می‌دهد. این توان، به صورت 12 پورت 30 واتی یا 24 پورت 15.4 واتی و یا 48 پورت 7.4 واتی، قابل ارائه است.

 

مشخصات فنی

سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48LPD-I دارای یک پهنای باند فورواردینگ 108 گیگابیت بر ثانیه‌ای و پهنای باند سوئیچینگی برابر با 216 گیگابیت در ثانیه می‌باشد. این سوئیچ PoE شبکه، از هر دو نوع پورت (کنسول) USB Type B و RJ-45 برخوردار بوده، علاوه بر این، دارای یک پورت اترنت مدیریتی 10/100 (مگابیت در ثانیه) نیز می‌باشد. حداکثر تعداد VLANهای تعریف شده سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48LPD-I، برابر 4096 و حداکثر تعداد VLANهای فعال آن، برابر با 1023 می‌باشد.

 

مشخصات فیزیکی

سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48LPD-I، با ابعادی برابر 1.75 * 16.0 * 17.5 اینچ یا 4.45 * 40.8 * 44.5 سانتی متر، وزنی در حدود 14 پوند، معادل 6.4 کیلوگرم دارد. این سوئیچ سیسکو با ابعاد ذکر شده، قابل نصب در رک و یا اصطلاحا رک مانت بوده، فضایی برابر یک یونیت را در رک شبکه به خود اختصاص می‌دهد.

 

پاور

سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48LPD-I در یک فرکانس 50 تا 60 هرتزی، در آمپراژی بین 6 تا 3 آمپر و ولتاژ 90 تا 264 VAC (264 ولت برق متناوب) کار می‌کند. نرخ پاور یا میزان مصرف ماکزیمم این سوئیچ، 0.48 کاوا می‌باشد (هر کاوا برابر است با هزار ولت آمپر). میانگین وزنی مصرف برق سوئیچ WS-C2960XR-48LPD-I برابر با 54.8 وات است، که از 40.7 وات در حالت بدون ترافیک، تا 55.9 وات در یک ترافیک صد در صدی متغیر است.

 

مدیریت پاور

سیسکو همواره در تمامی محصولات خود، انرژی آگاه بوده است و بنابراین، چندان متعجب نخواهیم شد اگر بدانیم که این کمپانی، در مجموعه سوئیچهای 2960 سری XR خود، سبزترین تکنولوژیهای موجود را گنجانده است. این سوئیچها، با به کارگیری هر دو راهکار Switch Hibernation Mode (SHM) و Energy Efficient Ethernet (EEE)، کمترین میزان انرژی ممکن را در دوره های بدون فعالیت خود، خواهند داشت. Switch Hibernation Mode (SHM) به این سوئیچها امکان فعال کردن حالت خواب زمستانی را می‌دهد. با قرار گرفتن سوئیچ در مود SHM یا خواب زمستانی، میزان مصرف انرژی به طور موثری مدیریت شده و هزینه های مصرف انرژی به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. فنآوری Energy Efficient Ethernet یا EEE، این امکان را به سوئیچ می‌دهد که در دوره های عدم فعالیت خود، یعنی زمانهایی که در حال کار کردن نیست، به سرعت خود را به یک سطح Low Power یا مود Idle که در آن مصرف برق بسیار کمتر است، برساند.

 

قابلیت استک

قابلیت استک در سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48LPD-I به صورت اختیاری ارائه می‌شود. برای استفاده از این قابلیت، شما نیاز به یک ماژول FlexStack-Plus خواهید داشت که باید به صورت جداگانه خریداری کنید، همچنین نیم متر کابل FlexStack برای اتصال پورتهای ماژولهای FlexStack-Plus سوئیچهای داخل استک، به یکدیگر. ماژول FlexStack-Plus، از نوع Hot-Swappable بوده و بنابراین در هنگامی که سوئیچ در حال کار کردن است و بدون نیاز به خاموش کردن آن، می‌توان آن را به سوئیچ وصل کرده و یا از آن جدا کرد.

 

شکل ۳، پنل جلوئی سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48LPD-I را نمایش می‌دهد:

سوئیچ-سیسکو-ws-c2960xr-48lpd-i
شکل ۳. پنل جلویی سوئیچ WS-C2960XR-48LPD-I

 

در پنل جلویی سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48LPD-I، تعداد 48 پورت اترنت 10/100/1000 و دو پورت آپلینک +SFP با سرعت 10 گیگ بر ثانیه قرار داده شده است. در انتهای سمت چپ این پنل و درست کنار پورتهای 48 گانه آن، دو پورت روی هم قرار دارند، که یکی (پایینی)، پورت کنسول RJ-45 و دیگری (بالایی)، پورت اترنت مدیریتی این سوئیچ است. این سوئیچ شبکه همچنین، دارای دو پورت USB Type A و یک پورت (کنسول) USB mini-Type B است، که در بخش بالایی از سمت چپ این سوئیچ واقع شده‌اند.

شکل ۴، پنل پشتی سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48LPD-I را نمایش می‌دهد:

پنل پشتی سوئیچ شبکه 48 پورت 2960XR-48LPD-I
شکل ۴. پنل پشتی سوئیچ WS-C2960XR-48LPD-I

۱. پوشش و اسلات ماژول استک FlexStack-Plus
۲. اسلات خالی پاور ریداندنت (منبع تغذیه دوم که در صورت نیاز خریداری و در این محل نصب می‌شود)
۳. AC OK LED
۴. PS OK LED
۵. کانکتور برق AC (روی ماژول منبع تغذیه)

 

تجهیزات جانبی

در حدول زیر می‌توانید لیست برخی از تجهیزات و  لوازم جانبی سوئیچ WS-C2960XR-48LPD-I از خانواده سوئیچهای 2960XR سیسکو را مشاهده کنید:

Description Models
Catalyst 2960-X FlexStack Plus Stacking Module C2960X-STACK
Cisco FlexStack Stacking Cables CAB-STK-E-0.5M
Cisco GLC-LH-SMD 1000BASE-LX/LH SFP transceiver module, MMF/SMF, 1310nm, DOM GLC-LH-SMD
1000BASE-SX SFP transceiver module, MMF, 850nm, DOM GLC-SX-MMD
Console Cable 6ft with RJ45 and DB9F CAB-CONSOLE-RJ45
Console Cable 6 ft with USB Type A and mini-B CAB-CONSOLE-USB

توجه: تمامی لوازم جانبی ذکر شده در این جدول، لزوما هنگام خرید، همراه با دستگاه ارائه نمی‌شوند، اما همگی قابل نصب و استفاده در کنار سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48LPD-I بوده و شما می‌توانید در صورت لزوم و بر حسب نیاز شبکه خود، هر کدام از این تجهیزات را که ‌می‌خواهید، به صورت جداگانه تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید.

 

مقایسه این سوئیج با محصولات مشابه:

مدل WS-C2960XR-48FPD-I WS-C2960XR-48LPD-I
تعداد پورتها 48xEthernet 10/100/1000 Gigabit ports 48xEthernet 10/100/1000 Gigabit ports
قابلیت PoE 370W 740W
پورت SFP +2x10G-SFP +2x10G-SFP
نسخه Cisco IOS IP Lite IP Lite
قابلیت استک دارد/اختیاری دارد/اختیاری

سوئیچ-سیسکو-ws-c2960xr-48lpd-i
شکل ۵. مشخصات سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48LPD-I
سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48FPD-I
شکل ۶. مشخصات سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48FPD-I
ویژگیهای سوئیچ WS-C2960XR-48LPS-I
شکل ۸. مشخصات سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48LPS-I
مشخصات کلی سوئیچ-2960xr-48lpd-i
شکل ۷. مشخصات سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48LPD-I

اطلاعات بیشتر

برند

Cisco

سری

2960XR

سوئیچ مدیریتی

بله

لایه

لایه 2

تعداد پورت

48

سرعت پورت

10/100/1000

پورت PoE

+PoE, PoE

قابلیت استک

دارد

SFP

2 پورت آپلینک +SFP

ظرفیت سوئیچینگ

216Gbps

نسخه سیستم عامل IOS

IP Lite

ظرفیت DRAM

512 مگابایت

حافظه فلش

128 مگابایت

Power Redundancy

پاور ماژول ریداندنت

  1. مدیر فروش

    سوئیچ سیسکو WS-C2960XR-48LPD-I سوئیچی پر سرعت و قدرتمند که ضمن صرفه جویی در مصرف انرژی، عملکرد را بهبود بخشیده و کارایی را به طرز چشمگیری بالا می‌برد. پشتیبانی سوئیچ WS-C2960XR-48LPD-I از منبع تغذیه Redundant، تضمین کننده تامین دائمی برق این دستگاه و عدم قطع شدن آن از شبکه می‌باشد. با تهیه این سوئیچ شبکه از فروشگاه فنآوریهای پیشرفته آتی پرداز، از خدمات پشتیبانی و گارانتی معتبر و رسمی این محصول نیز برخوردار خواهید شد. همچنین در صورت مواجهه با هر سوالی در این زمینه، می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و از مشاوره و راهنمایی‌های آنها بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.