تومان 30,000,000

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48TS-L

سوئیچ سیسکو
  • سوئیچی قدرتمند از سری 2960X
  • با پیکربندی ثابت و قابلیت استک
  • دارای 4 پورت SFP یک گیگ
  • مناسب برای سازمانهای بزرگ، کوچک و شبکه‌های پردیس
- +
شناسه محصول: WS-C2960X-48TS-L
برچسب ها:
Brand:

توضیحات

نقد و بررسی سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48TS-L

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48TS-L سوئیچی قدرتمند از دسته سوئیچهای سیسکو 2960 سری X است که با پیکربندی کاملا ثابت (Fixed Configuratin Switches) و قابلیت استک ارائه می‌شود. امکان پشته سازی با قابلیت استک ارائه شده در سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48TS-L بسیار کارآمد است، چرا که با توجه به پیکربندی ثابت این سوئیچ، امکان افزودن ماژولهای گسترشی وجود ندارد، اما کاربر می‌تواند از قابلیت استک این دستگاه، برای ارتقاء تعداد پورتهای شبکه خود یا افزایش سرعت انتقال داده ها، تا سقف حداکثر 8 سوئیچ را به صورت افقی و عمودی با هم استک کند.

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48TS-L در فرآیند پشته سازی و ارئه قابلیت استک، از هر دو فنآوری flex-stack plus و flex-stack extended پشتیببانی ‌می‌کند. این سوئیچ، دارای 48 پورت اترنت 10/100/100 و 4 پورت SFP با سرعت یک گیگ در قسمت آپلینک است.

سوئیچ شبکه 48 پورت WS-C2960X-48TS-L
شکل ۱. سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48TS-L

 

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48TS-L از نسخه LAN base نرم افزار IOS سیسکو استفاده می‌کند. مجموعه ویژگیهای Lan base عموما در کسب و کارهای کوچک و رو به بالا به کار گرفته می‌شود و بنابراین این سوئیچ، گزینه بسیار مناسبی برای شرکتهای کوچک تا متوسط به شمار می‌آید. سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48TS-L از جمله سوئیچهای دسترسی (Access) بوده و در لایه 2 شبکه کار می‌کند، اما از برخی ویژگیهای لایه سه شبکه نظیر پروتکلهای مسیریابی این لایه و نیز برخی ویژگیهای مهم امنیتی نیز پشتیبانی می‌کند، که همین امر باعث قابلیت اطمینان بالاتر این سوئیچ و افزایش موارد به کارگیری آن شده است.

سوئیچ شبکه WS-C2960X-48TS-L امکان دسترسی سطح سازمانی را برای به کارگیری در شعب دفاتر و نیز گسترش شبکه‌های پردیس فراهم می‌کند و از لحاظ کارایی مناسب برای به کارگیری در سازمانهای بزرگ، کوچک و دانشگاهها می‌باشد.

 

بررسی اجمالی مهمترین ویژگیهای سوئیچ شبکه C2960X-48TS-L

سوئیچ WS-C2960X-48TS-L با تعداد 48 پورت سوئیچ و 4 پورت SFP آپلینک، سوئیچی مبتنی بر ویژگیهای نسخه LAN base از نرم افزار IOS سیسکو می‌باشد. این سوئیچ، دارای پیکربندی ثابت بوده و ویژگیهایی نظیر FlexStack و قابلیتهای پیشرفته انتقال لایه سه را ارائه می‌دهد. از نقاط ضعف این سوئیچ، نداشتن قابلیت POE و +POE می‌باشد.

ویژگیهای سوئیچ شبکه 48 پورت 2960X-48TS-L
شکل ۲. نگاهی سریع بر مهمترین ویژگیهای سوئیچ WS-C2960X-48TS-L

 

مشخصات فنی

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48TS-L دارای یک پردازنده داخلی دو هسته‌ای 600 مگاهرتزی بوده، از یک حافظه داخلی نوع DRAM با ظرفیت 512 مگابایت و حافظه فلش 128 مگابایتی پشتیبانی می‌کند. MTBF یا میانگین زمان بین خرابیها برای این سوئیچ، 442690 ساعت می‌باشد، یعنی در صورت خرابی و از کار افتادن دستگاه، اگر خرابی دومی اتفاق بیفتد، زمان آن 442690 ساعت بعد خواهد بود.

MTBF، معیار مهمی برای اندازه گیری عملکرد درست و قابلیت اطمینان تجهیزات است و مقدار بالای MTBF این سوئیچ، بیانگر ایمنی بالای آن بوده و به این معنا است که زمان طولانیتری را درست و بی‌مشکل کار می‌کند و دیرتر خراب می‌شود. فن این سوئیچ، صدایی در حدود 48 دسیبل تولید می‌کند و در واقع دستگاه کم سر و صدایی به حساب می‌آید. از دیگر مشخصات سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48TS-L دو پورت USB 2.0 آن می‌باشد. پورت کنسول WS-C2960X-48TS-L، یک پورت اترنت RJ-45 است.

چهار پورت SFP، در سوئیچ شبکه WS-C2960X-48TS-L
شکل ۳. چهار پورت SFP، در سوئیچ شبکه WS-C2960X-48TS-L

 

روی این سوئیچ، نسخه LAN base از نرم افزار IOS سیسکو نصب شده است. Lan base IOS علاوه بر پشتیبانی از تمام قابلیتهای ارائه شده توسط نسخه Lan Lite که شامل امکانات لایه دو شبکه است، از ویژگیهای قدرتمند دیگری نظیر نسخه سوم پروتکل VTP و قابلیت FlexLinks نیز پشتیبانی می‌کند. به علاوه، این نسخه از نرم افزار IOS، اجازه مسیریابی لایه سه شبکه را از طریق پشتیبانی مسیریابی ایستا (Static Rothing) برای سوئیچهای مبتنی بر این نرم افزار، از جمله سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48TS-L امکانپذیر می‌سازد.

علاوه بر این، سوئیچ WS-C2960X-48TS-L از قابلیت SFP نیز پشتیبانی می‌کند و دارای 4 پورت SFP می‌باشد. سازگاری انواع ماژولهای SFP برای این سوئیچ را می‌توان در datasheet آنلاین ارائه شده توسط فروشنده (سیسکو) چک و بررسی کرد.

 
انتقال داده (لایه 3)

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48TS-L دارای پهنای باند فورواردینگ 108 گیگابیت در ثانیه بوده و از پهنای باند سوئیچینگ (FULL- Duplex) تا 216 گیگابیت در ثانیه پشتیبانی می‌‌نماید. MTU یا حداکثر واحد انتقال (maximum transmission unit) که بیانگر اندازه بزرگترین پکت داده‌ای قابل انتقال است، برای یک بسته در لایه سه شبکه، 9198 بایت است و اندازه یک فریم جامبو (jumbo Ethernet frame)، 9216 بایت می‌باشد.

جدول MAC آدرس این سوئیچ می‌تواند تا 16000 ورودی داشته باشد. ورودیهای VLAN نیز می‌توانند تا 1023 ورودی باشند. سوئیچ WS-C2960X-48TS-L قادر است تا تعداد ۸ صف خروجی (egress queue) را در هر پورت پشتیبانی کند. جدول TCAM در این سوئیچ را می‌توان با استفاده از الگوهای SDM (مدیریت پایگاه داده سوئیچینگ) تغییر داد.

 
قابلیت استک یا پشته سازی

از طریق سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48TS-L می‌توان با استفاده از ویژگی FlexStack plus، تا سقف حداکثر 8 سوئیچ از همین سری را به صورت افقی و عمودی با هم استک کرد. این ویژگی، تمام سوئیچهای عضو پشته را قادر می‌سازد به عنوان یک سوئیچ منطقی عمل کنند. این سوئیچهای استک شده، به ویژه می‌توانند در شبکه‌های پردیس بزرگ و شامل چندین کاربر نهایی که ممکن است به چندین سوئیچ لایه دسترسی نیاز باشد، بسیار مفید واقع شوند.

 
منبع تغذیه

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48TS-L را می‎‌توان به همراه یک منبع تغذیه اضافی به کار برد پشتیبانی این سوئیچ از redundant power supply (RPS) به کاربر کمک می‌کند تا کارکرد دائم و بدون قطعی این دستگاه را تضمین کند.

 
ویژگیهای لایه سه سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48TS-L

سوئیچ WS-C2960X-48TS-L چنانچه گفته شد، برخی از ویژگیهای لایه سه شبکه را نیز ارائه می‌دهد، که از آن جمله می‌توان به پشتیبانی از پروتکلهای مسیریابی لایه سه اشاره کرد. به عنوان مثال، پروتکلهای مسیریابی برایIPv4 ، مانندRIP ، OSPF را می‌توان روی این سوییچ پیکربندی کرد. سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48TS-L همچنین از PIM (ترافیک چندپخشی) نیز پشتیبانی می‌کند. ارسال بسته از طریق این سوئیچ، برای هر بسته 64 بایتی لایه سه، 107.1 مگابیت در ثانیه است. علاوه بر این، سیاست مبتنی بر IP لایه سه شبکه را می‌توان بر روی این سوئیچ پیکربندی کرد، تا جریان داده در LAN را کنترل کند.

 
خدمات و سرویسهای فنی

سیسکو خدمات و سرویسهای فنی متعددی برای سوئیچ WS-C2960X-48TS-L ارائه می‌دهد، که از جمله آنها می‌توان به سرویس SmartNet اشاره کرد. راهنمای پیکربندی منتشر شده توسط سیسکو برای سوئیچهای سری 2960، یک کتابچه راهنمای جامع برای سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48TS-L می‌باشد.

 

شکل ۴ پنل جلویی سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48TS-L را نشان می‌دهد:

 پنل جلویی سوئیچ 2960X-48TS-L
شکل ۴. پنل جلویی سوئیچ WS-C2960X-48TS-L

۱. پورت مدیریتی اترنت سوئیچ
۲. دکمه Mode
۳. LEDهای سوئیچ
۴. پورت (کنسول) USB mini-Type B
۵. پورتهای USB Type A
۶.چهار پورت ماژول SFP
۷. ۴۸ عدد پورت 10/100/1000
۸. پورت کنسول LED
۹. MGMT LED
۱۰. پورت کنسول RJ-45

شکل ۵ صفحه پشتی سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48TS-L را نشان می‌دهد:

 پنل پشتی سوئیچ 2960X-48TS-L
شکل ۵. پنل پشتی سوئیچ WS-C2960X-48TS-L

۱. پوشش محافظ و اسلات ماژول FlexStack-Plus
۲. خروجی فن
۳. کانکتور RPS
۴. کانکتور AC power

 

شکل ۶ قابلیت استک سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48TS-L را نشان می دهد. این سوئیچ که از سری C2960X سیسکو است، قابلیت استک شدن با 7 سوئیچ از همین سری یعنی سوئیچهای سری LAN 2960-X را پشتیبانی می‌کند. این سوئیچ همچنین در ترکیب با سوئیچهای سری 2960S می‌تواند با حداکثر 3 سوئیچ استک شده و یک پشته 4 سوئیچی بسازد.

قابلیت استک در سوئیچ شبکه 48 پورت سیسکو
شکل ۶. قابلیت استک در سوئیچ WS-C2960X-48TS-L
تجهیزات جانبی

جدول زیر، لیست لوازم جانبی سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48TS-L را نشان می‌دهد:

Description Models
Catalyst 2960-X FlexStack Plus Stacking Module C2960X-STACK
Cisco FlexStack Stacking Cables CAB-STK-E-0.5M
Cisco GLC-LH-SMD 1000BASE-LX/LH SFP transceiver module, MMF/SMF, 1310nm, DOM GLC-LH-SMD
1000BASE-SX SFP transceiver module, MMF, 850nm, DOM GLC-SX-MMD
Console Cable 6ft with RJ45 and DB9F CAB-CONSOLE-RJ45
Console Cable 6 ft with USB Type A and mini-B CAB-CONSOLE-USB

توجه کنید که تمامی لوازم جانبی ذکر شده در این جدول، لزوما هنگام خرید، همراه با دستگاه ارائه نمی‌شوند، اما همگی قابل نصب و استفاده در کنار سوئیچ WS-C2960X-24TD-L بوده و شما می‌توانید در صورت لزوم و بر حسب نیاز شبکه خود، هر کدام از این تجهیزات را که ‌می‌خواهید، به صورت جداگانه تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید.

 

جدول مشخصات سوئیچ WS-C2960X-48TS-L

تعداد و سرعت پورت 48 پورت گیگ
پیکربندی Uplink 4 پورت SFP
پهنای باند فورواردینگ  107.1Mpps
ظرفیت سوئیچینگ 216Gbps
نرم افزار مورد استفاده IOS Lan Base

 

اطلاعات بیشتر

برند

Cisco

سری

2960, 2960X

سوئیچ مدیریتی

بله

لایه

لایه 2

تعداد پورت

48

سرعت پورت

10/100/1000

پورت PoE

ندارد

قابلیت استک

دارد

SFP

4 پورت آپلینک SFP

ظرفیت سوئیچینگ

216Gbps

نسخه سیستم عامل IOS

Lan Base

ظرفیت DRAM

512 مگابایت

حافظه فلش

128 مگابایت

Power Redundancy

کانکتور RPS

  1. مدیر فروش

    سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48TS-Lاز جمله سوئیچهای پرکاربرد و محبوب در بازار تجهیزات شبکه می‌باشد. با تهیه این سوئیچ شبکه از فروشگاه فنآوریهای پیشرفته آتی پرداز، از خدمات پشتیبانی و گارانتی معتبر و رسمی این محصول نیز برخوردار خواهید شد. همچنین در صورت مواجهه با هر سوالی در این زمینه، می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و از مشاوره و راهنمایی‌های آنها بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.