تومان 50,000,000

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPD-L

سوئیچ سیسکو

از جمله سوئیچهای قدرتمند سری 2960X سیسکو، با سرعت و کارایی بالا، دارای:

  • 48 پورت اترنت یک گیگابیتی
  • قابلیت PoE و +PoE
  • 2 پورت آپلینک +SFP با سرعت 10 گیگ
  • قابلیت استک
  • نسخه سیستم عامل IOS Lan Base
  • مناسب شبکه‌های بزرگ و متوسط تجاری و دیتا سنترهای کوچک
- +
شناسه محصول: WS-C2960X-48FPD-L
برچسب ها:
Brand:

توضیحات

نقد و بررسی سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPD-L

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPD-L عضوی از خانواده سوئیچهای سری 2960X سیسکو است که در لایه دو شبکه کار می‌کند. این سوئیچ شبکه که دارای سرعت انتقال داده و کارایی بالایی است، در واقع یک سوئیچ قابل انعطاف با پیکربندی ثابت یا Fixed Configuration است که دارای 48 پورت اترنت گیگابیتی و 2 پورت ثابت +SFP با سرعت 10 گیگابیت اترنت در قسمت Uplink می‌باشد. سوئیچ WS-C2960X-48FPD-L به عنوان عضوی از خانواده سوئیچهای 2960 سری X سیسکو، بسیار قدرتمند ظاهر می‌شود. این سوئیچ، دارای 740 وات توان PoE و مجموعه ویژگیهای LAN Base بوده و از مناسبترین گزینه‌ها برای گسترش شبکه‌های داخلی و به کارگیری در شبکه‌های بزرگ سازمانی، شعب مختلف ادارات و کسب و کارهایی با شبکه بزرگ می‌باشد.

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPD-L
شکل ۱. سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPD-L

 

 

بررسی اجمالی برخی از مهمترین ویژگیهای سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPD-L

سوئیچ سیسکو مدل Cisco Catalyst C2960X-48FPD-L چنانچه گفته شد، یک سوئیچ PoE با پیکربندی ثابت و مجهز به 48 پورت اترنت 10/100/1000 با قابلیت +PoE و دو پورت +SFP با سرعت 10G است که برای استفاده از ماژولهای SFP (ماژول SFP چیست؟)، تعبیه شده‌اند. قابلیت +PoE در این سوئیچ، توانی برابر با 740 وات را برای این محصول فراهم می‌کند، که به صورت 24 پورت 30 واتی یا 48 پورت 15.4 واتی از سوی این سوئیچ قدرتمند و کارآمد ارائه می‌شود. این سوئیچ 2960X سیسکو همچنین امکان استک شدن با سوئیچهای دیگر را نیز دارا بوده و این قابلیت را از طریق دو تکنولوژی flexstack-plus و flexstack-extended ارائه می‌دهد. سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPD-L از جمله سوئیچهای لایه دوم و سوم به طور کامل مدیریت شده است، که ویژگیهای هر دو لایه دو و سه را یکجا برای شما فراهم می‌آورد.

مهمترین ویژگیهای سوئیچ WS-C2960X-48FPD-L
شکل ۲. نگاهی سریع بر مهمترین ویژگیهای سوئیچ WS-C2960X-48FPD-L
 
منبع تغذیه

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPD-L، دارای یک منبع تغذیه ثابت بوده و امکان اضافه کردن یک منبع تغذیه خارجی اضافی (RPS) نیز در صورت لزوم، وجود دارد.

منبع تغذیه خارجی Cisci RPS 2300
شکل ۲. Cisci RPS 2300
ظرفیت برق

سوئیچ WS-C2960X-48FPD-L دارای تعداد حداکثر 24 پورت +PoE سی واتی یا حداکثر 48 پورت PoE با توان 15.4 وات بوده و در مجموع توانی برابر با 740 وات ارائه می‌دهد.

 
پیکربندی

پیکربندی سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPD-L، شامل 48 پورت اترنت گیگابیتی، به همراه دو پورت آپلینک ثابت +SFP با سرعت 10 گیگابیت اترنت و مجموعه ویژگیهای نرم افزار LAN base IOS می‌باشد. این سوییچ 2960X سیسکو، با ماژولهای SFP سازگار بوده و برای جلوگیری از آسیب پذیریهای شبکه، نیازمند به روز رسانیهای منظم شامل بارگیری و نصب در سیستم عامل و نرم افزار می‌باشد.

 
قابلیت استک

گزینه های استک برای سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPD-L، شامل FlexStack-plus و Flex-stack extended می‌باشد. با هر دوی این تکنولوژیها، می‌توان تا سقف 8 سوئیچ را با هم استک کرد، اما پهنای باند استک آنها با هم متفاوت است. دقت کنید که شما برای استفاده از همه ماژولهای استک، نیاز به کابلهای استک خواهید داشت.

پشته سازی تا سقف 8 استک
شکل ۳. Cisco C2960X stack
مشخصات فنی

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPD-LL دارای یک حافظه فلش 128 مگابایتی، یک حافظه DRAM با ظرفیت 512 مگابایت و یک پردازنده CPU دو هسته‌ای 600 مگاهرتزی می‌باشد. این سوئیچ همچنین از یک پهنای باند فورواردینگ 108 گیگابیت بر ثانیه‌ای، پهنای باند سوئیچینگ 216 گیگابیت بر ثانیه و نرخ فورواردینگ 130.9 مگابیت در ثانیه (حداکثر تعداد بسته ارسالی در واحد ثانیه) بهره می‌برد. این سوئیچ سیسکو 2960X، جهت نصب در رک، دارای سایز یک یونیتی بوده و ابعادی برابر با  17.5 * 14.5 * 1.75 اینچ یا 4.5 * 36.8 * 44.5 سانتی متر (H x D x W) و وزنی برابر با 12.9 پوند (5.8 کیلوگرم) دارد. میانگین وزنی میزان مصرف برق در این مدل از سوئیچ سیسکو، 66.0 وات است.

پشتیبانی فنی و خدمات

سرویس SmartNet Cisco در دسترس WS-C2960X-48FPD-L است اما باید جداگانه خریداری شود.

 

در تصویر زیر می‌توانید نگاهی به پانل جلویی سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPD-L بیاندازید و با بخشهای مختلف آن آشنا شوید:

پنل جلویی سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPD-L
شکل ۴. پنل جلویی سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPD-L

۱- پورت مدیریتی اترنت سوئیچ
۲- دکمه Mode
۳- LED های سوئیچ
4- پورت (کنسول) USB mini-Type B
5- دو عدد پورت USB Type A
6- 2 اسلات ماژول +SFP با سرعت 10 گیگابیتی
7- 48 عدد پورت 10/100/1000
8- کنسول LED
9- MGMT LED
10- پورت کنسول RJ-45
LED های سوئیچ شامل LED های SYST ،STAT ،SPEED ،RPS ،MAST ،POE و STACK هستند.

 

شکل ۵، پنل پشتی از سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPD-L را نشان می‌دهد:

 پنل پشت سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPD-L
شکل ۵. پنل پشت سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPD-L

۱- پوشش محافظ و اسلات ماژول FlexStack-Plus
۲- خروجی فن
۳- کانکتور RPS
۴- کانکتور AC power

 

قابلیت استک در این سوئیچ از سری سوئیچهای سیسکو 2960X، امکان استک کردن این مدل سوئیچ با حداکثر 8 سوئیچ هم سری آن را ارائه می‌دهد. (یعنی شما تنها می‌توانید سوئیچهایی از سری LAN base 2960X را با این مدل از سوئیچ، سیسکو استک کنید.) این سوئیچ همچنین در ترکیب با سری سوئیچهای LAN base 2960S، امکان پشته سازی (استک شدن) تا سقف 4 پشته را ارائه می‌دهد. شکل ۶، قابلیت استک را در سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPD-L نشان می‌دهد:

قابلیت استک در سوئیچ WS-C2960X-48FPD-L
شکل ۶. قابلیت استک در سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPD-L
لوازم جانبی

جدول زیر، برخی از لوازم جانبی سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPD-L را نشان می‌دهد:

Description

Models

Catalyst 2960-X FlexStack Plus Stacking Module

C2960X-STACK

Cisco FlexStack Stacking Cables CAB-STK-E-0.5M

Cisco GLC-LH-SMD 1000BASE-LX/LH SFP transceiver module, MMF/SMF, 1310nm, DOM

GLC-LH-SMD

1000BASE-SX SFP transceiver module, MMF, 850nm, DOM

GLC-SX-MMD

Console Cable 6ft with RJ45 and DB9F

CAB-CONSOLE-RJ45

Console Cable 6 ft with USB Type A and mini-B

CAB-CONSOLE-USB

این لوازم جانبی، قابل استفاده بر روی سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPD-L بوده و هر کاربر بر حسب نیاز خود می‌تواند از هر یک از آنها استفاده کند. البته بهتر است بدانید که همه این تجهیزات ذکر شده در این جدول، لزوما همراه دستگاه ارائه نمی‌شوند و در صورت لزوم باید به طور جداگانه اقدام به خریداری آنها کنید.

 

جدول مشخصات سوئیچ WS-C2960X-48FPD-L

تعداد و سرعت پورت 48 پورت گیگ
پیکربندی Uplink 2 پورت +SFP
ظرفیت سوئیچینگ 216Gbps
پهنای باند فورواردینگ  130.9Mpps
نرم افزار مورد استفاده IOS Lan Base

 

اطلاعات بیشتر

برند

Cisco

سری

2960, 2960X

سوئیچ مدیریتی

بله

لایه

لایه 2

تعداد پورت

48

سرعت پورت

10/100/1000

پورت PoE

+PoE, PoE

قابلیت استک

دارد

SFP

2 پورت آپلینک +SFP

ظرفیت سوئیچینگ

216Gbps

نسخه سیستم عامل IOS

Lan Base

ظرفیت DRAM

512 مگابایت

حافظه فلش

128 مگابایت

Power Redundancy

کانکتور RPS

  1. مدیر فروش

    سوئیچ سیسکو WS-C2960X-48FPD-L، با سرعت و کارایی بالا و مشخصات فنی بسیار قدرتمند، انتخابی عالی و هوشمندانه برای کسب و کار شما است. با خرید از فروشگاه فنآوریهای پیشرفته آتی پرداز، از خدمات پشتیبانی و گارانتی معتبر و رسمی این محصول برخوردار شوید. شما همچنین می‌توانید در صورت مواجهه با هر سوالی در این زمینه، با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و از مشاوره و راهنمایی‌های آنها بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.