تومان 29,000,000

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-24TD-L

سوئیچ سیسکو

از جمله سوئیچهای سری 2960X سیسکو، دارای:

  • 24 پورت اترنت یک گیگابیتی
  • 2 پورت آپلینک +SFP با سرعت 10 گیگ
  • نسخه سیستم عامل IOS Lan Base
  • قابلیت استک
  • مناسب شبکه‌های کوچک تا متوسط
  • قابل استفاده در لایه‌ Access از شبکه‌های بزرگ
- +
شناسه محصول: WS-C2960X-24TD-L
برچسب ها:
Brand:

توضیحات

نقد و بررسی سوئیچ سیسکو WS-C2960X-24TD-L

سوئیچ سیسکو مدل Cisco Catalyst 2960X-24TD-L از جمله سوئیچهای سیسکو 2960 سری X است که با پیکربندی ثابت و 24 پورت اترنت گیگابیتی ارائه شده و از مجموعه ویژگیهای Lan base که شامل سوئیچینگ لایه دو و ویژگیهای پیشرفته مسیریابی لایه سه شبکه است، پشتیبانی می‌کند. این سوئیچ، دارای 24 پورت 10/100/1000 و دو پورت +SFP با سرعت 10 گیگابیت بوده، به علاوه، از قابلیتهای Flex-stack plus و Flex-stack extended نیز پشتیبانی می‌کند. سوئیچ سیسکو WS-C2960X-24TD-L با مجموعه ویژگیهای قدرتمند و قیمت ارزانتر نسبت به سوئیچهای هم ردیف خود، گزینه بسیار مناسبی برای به کارگیری در شبکه‌های کوچک تا متوسط می‌باشد، علاوه بر این، از آن می‌توان در لایه‌ Access از شبکه‌های بزرگ نیز استفاده کرد.

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-24TD-L
شکل ۱. سوئیچ سیسکو WS-C2960X-24TD-L

بررسی اجمالی سوئیچ شبکه C2960X-24TD-L

سوئیچ سیسکو سری 2960X از دسته سوئیچهای قدرتمند و بسیار کارآمد کمپانی سیسکو است و سوئیچ سیسکو  WS-C2960X-24TD-L به عنوان عضوی از خانواده سوئیچهای 2960 سری X سیسکو، به حوبی ویژگیهای بینظیر این خط از محصولات سیسکو را به ارث برده است. سوئیچ سیسکو WS-C2960X-24TD-L که بر اساس مجموعه ویژگیهای نرم افزار LAN Base Cisco IOS کار می‌کند، مجهز به 24 پورت اترنت یک گیگابیتی و نیز دو پورت 10 گیگابیتی +SFP در بخش آپلینک بوده و دارای حداکثر پهنای باند استک 80 گیگابایتی می‌باشد. علاوه بر پیکربندی ساده و عیب یابی آسان دستگاه، این سوئیچ قدرتمند، اکنون قابلیتهای FlexStack-Plus و FlexStack- Extended را نیز ارائه می‌دهد. سوئیچ سیسکو WS-C2960X-24TD-L، از قابلیتهای PoE و +PoE پشتیبانی نمی‌کند.

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-24TD-L
شکل ۲. نگاهی سریع بر مهمترین ویژگیهای سوئیچ WS-C2960X-24TD-L

 

منبع تغذیه

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-24TD-L علاوه بر منبع تغذیه اصلی داخلی خود، امکان استفاده از یک منبع تغذیه اکسترنال (RPS) را نیز در اختیار کاربر این سوئیچ قرار می‌دهد. ورودی برق این منبع تغذیه، از طرق کانکتور منبع تغذیه اکسترنال RPS که در پنل پشتی سوئیچ تعبیه شده است، تامین می‌شود. این منبع تغذیه، به یک حداقل فرکانس مصرف برقی برابر با 50/60 هرتز، همراه با ولتاژ اسمی AC 120/230 V نیاز دارد، تا بتواند به درستی کار کند.

 

منبع تغذیه ریداندنت مدل Cisco RPS 2300
شکل۳. Cisco RPS 2300
 
پیکربندی

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-24TD-L دارای 24 پورت اترنت است، که طبق ویژگیهای نرم افزار LAN Base Cisco IOS کار می‌کنند. از آنجا که این سوئیچ با ماژولهای SFP سازگار بوده و از دو پورت آپلینک +SFP پشتیبانی می‌کند، بنابراین کاربران این سوئیچ می‌توانند نرم افزار سیستم را برای عملکرد بهتر به روز کنند.

 
قابلیت استک (پشته سازی)

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-24TD-L دارای قابلیت استک شدن با سوئیچهای هم سری خود بوده و ظرفیت پشته سازی با حداکثر 8 سوئیچ را در اختیار شما قرار می‌دهد. یعنی کاربر این سوئیچ می‌تواند تا سقف 8 سوئیچ را بر حسب نیاز خود، از طریق یکی از فنآوریهای FlexStack-Plus یا FlexStack Extented با هم استک کند. همین که یک سوئیچ WS-C2960X-24TD-L با سوئیچهای دیگر استک می‌شود، دستگاه به طور خودکار، به نسخه استک از نرم افزار Cisco IOS ارتقاء پیدا می‌کند، تا از هرگونه آسیب پذیری در شبکه جلوگیری به عمل آورد. اگر از فنآوری FlexStack-Plus در پشته سازی خود استفاده می‌کنید، باید بدانید که پهنای باند استک در این حالت، 80 گیگابیت در ثانیه بوده و اجازه استک کردن حداکثر 8 سوئیچ را به شما خواهد داد. این در حالی است که اگر از تکنیک FlexStack Extented استفاده کنید، همان سقف 8 سوئیچ در هر استک را با پهنای باند استک 40 گیگابیت در ثانیه در اختیار خواهید داشت.

 
مشخصات فنی

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-24TD-L به منظور ارائه کارایی و قابلیت اطمینان بالا در راستای اهداف شبکه، طراحی شده است. این سوئیچ 2960X سیسکو، مجهز به یک رم 512 و حافظه فلش 128 مگابایتی بوده، با پهنای باند فورواردینگ 95.2Mpps (95.2 میلیون بسته در ثانیه) و پهنای باند سوئیچینگ 216 گیگابیت در ثانیه ارائه می‌شود. علاوه بر این، سوئیچ سیسکو WS-C2960X-24TD-L رکمونت بوده، یعنی قابلیت نصب در رک شبکه را دارد و دارای ابعادی برابر با 44.5cm x 27.9cm x 4.5cm و وزن کلی در حدود 4.0 کیلوگرم می‌باشد.

 
پشتیبانی فنی و خدمات

برای به دست آوردن پشتیبانی و خدمات گسترده سوئیچ سیسکو WS-C2960X-24TD-L، کاربران می‌بایست سرویس Cisco SmartNet را به صورت جداگانه خریداری نمایند.

 

در شکل ۴ می‌توانید نگاهی به پانل جلویی سوئیچ سیسکو WS-C2960X-24TD-L بیاندازید و با بخشهای مختلف آن آشنا شوید:

پنل جلویی سوئیچ شبکه 24 پورت 2960X-24TD-L
شکل ۴. پنل جلویی سوئیچ سیسکو WS-C2960X-24TD-L

۱. پورت مدیریتی سوئیچ اترنت
۲. دکمه Mode
۳. LEDهای سوئیچ
۴. پورت (کنسول) USB mini-Type B
۵. پورتهای USB Type A
۶. پورتهای ماژول SFP
۷. ۲۴ عدد پورت 10/100/1000
۸. کنسول LED
۹. MGMT LED
۱۰. پورت کنسول RJ-45

 

شکل ۵، پانل پشتی از سوئیچ WS-C2960X-24TD-L را نشان می‌دهد:

پنل پشت سوئیچ شبکه 24 پورت 2960X-24TD-L
شکل ۵. پنل پشت سوئیچ سیسکو WS-C2960X-24TD-L

۱. پوشش محافظ و اسلات ماژول FlexStack-Plus
۲. خروجی فن
۳. کانکتور RPS
۴. کانکتور AC power

WS-C2960X-24TD-L که از جمله سوئیچهای سری C2960X سیسکو می‌باشد، قابلیت استک شدن با سوئیچهای هم سری خود یعنی سوئیچهایی از سری 2960X-LAN base را دارد. علاوه بر این، سوئیچ WS-C2960X-24TD-L را می‌توان با سوئیچهای 2960S-LAN base نیز ترکیب کرد. اما تفاوتی که در استک شدن WS-C2960X-24TD-L با این دو سری وجود دارد این است که سقف تعداد سوئیچ در ترکیب با سوئیچهای هم سری، 8 عدد بوده، در حالی که این سقف، در ترکیب با سوئیجهای 2960S، تنها چهار سوئیچ می‌باشد. در شکل ۶ می‌توانید قابلیت استک را برای سوئیچ سیسکو WS-C2960X-24TD-L مشاهده کنید:

 قابلیت استک در سوئیچ سیسکو
شکل ۶. قابلیت استک در سوئیچ سیسکو WS-C2960X-24TD-L
تجهیزات جانبی

جدول زیر، لیست لوازم جانبی WS-C2960X-24TD-L را نشان می‌دهد:

Description Models
Catalyst 2960-X FlexStack Plus Stacking Module C2960X-STACK
Cisco FlexStack Stacking Cables CAB-STK-E-0.5M
Cisco GLC-LH-SMD 1000BASE-LX/LH SFP transceiver module, MMF/SMF, 1310nm, DOM GLC-LH-SMD
1000BASE-SX SFP transceiver module, MMF, 850nm, DOM GLC-SX-MMD
Console Cable 6ft with RJ45 and DB9F CAB-CONSOLE-RJ45
Console Cable 6 ft with USB Type A and mini-B CAB-CONSOLE-USB

توجه کنید که تمامی لوازم جانبی ذکر شده در این جدول، لزوما هنگام خرید، همراه با دستگاه ارائه نمی‌شوند، اما همگی قابل نصب و استفاده در کنار سوئیچ WS-C2960X-24TD-L بوده و شما می‌توانید در صورت لزوم و بر حسب نیاز شبکه خود، هر کدام از این تجهیزات را که ‌می‌خواهید، به صورت جداگانه تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید.

 

جدول مشخصات سوئیچ  WS-C2960X-24TD-L
تعداد و سرعت پورت 24 پورت گیگ
پیکربندی Uplink 2 پورت +SFP
پهنای باند فورواردینگ 95.2Mpps
ظرفیت سوئیچینگ 160Gbps
نرم افزار مورد استفاده IOS Lan Base

اطلاعات بیشتر

برند

Cisco

سری

2960X

سوئیچ مدیریتی

بله

لایه

لایه 2

تعداد پورت

24

سرعت پورت

10/100/1000

پورت PoE

ندارد

قابلیت استک

دارد

SFP

2 پورت +SFP

ظرفیت سوئیچینگ

216Gbps

نسخه سیستم عامل IOS

Lan Base

ظرفیت DRAM

512 مگابایت

حافظه فلش

128 مگابایت

Power Redundancy

کانکتور RPS

  1. Cati

    یه سوئیچ خوب و پرکاربرد

  2. مدیر فروش

    سوئیچ سیسکو WS-C2960X-24TD-L به منظور ارائه سرعت، کارایی و قابلیت اطمینان بالا در راستای اهداف شبکه، طراحی شده و به خوبی پاسخگوی نیازهای کسب و کار شما است. با خرید از فروشگاه فنآوریهای پیشرفته آتی پرداز، از خدمات پشتیبانی و گارانتی معتبر و رسمی این محصول برخوردار شوید. همچنین در صورت مواجهه با هر سوالی در این زمینه، می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و از مشاوره و راهنمایی‌های آنها بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.