تومان 8,000,000

سوئیچ سیسکو WS-C2960S-48LPS-L

سوئیچ سیسکو

از جمله سوئیچهای پر سرعت سری 2960S سیسکو، شامل:

  • 48 پورت اترنت یک گیگابیتی
  • 4 پورت SFP
  • قابلیت PoE
  • نسخه IoS LAN Base
  • قابلیت استک
- +
شناسه محصول: WS-C2960S-48LPS-L
برچسب ها:
Brand:

توضیحات

نقد و بررسی سوئیچ سیسکو WS-C2960S-48LPS-L

سوئیچ سیسکو WS-C2960S-48LPS-L : سوئیچهای سری 2960S سیسکو، با بهره گیری از مجموعه ویژگیهای نسخه Lan Base از نرم افزار Cisco IOS، عملکرد، کارایی و دسترس‌پذیری مورد نیاز برای کسب و کارهای کوچک امروزی را فراهم کرده و همچنین، آگاهی لازم برای پشتیبانی از برنامه های کاربردی تجاری و نیز سرویسها و خدمات امنیتی را در اختیار قرار می‌دهند.

سوئیچها در واقع از کلیدی ترین مولفه‌های شبکه شما بوده و می‌توانند ضمن حفاظت از داده ها و اطلاعات کسب و کار شما، در دسترس بودن برنامه های مهم را تضمین کنند. سوئیچهای سری 2960S سیسکو، به طور خاص برای مشاغل در حال رشد طراحی شده‌اند، که نیاز به دربرگرفتن سرویسهای توسعه یافته و بهینه سازی پهنای باند و اطمینان از ارائه سریع و قابل اعتماد برنامه ها و سرویسها دارند.

سوئیچهای 2960S، سوئیچهای اترنت یک گیگابیتی، با طراحی خلاقانه، قابل اطمینان و ایمن هستند. این سوئیچها که با پیکربندی ثابتی ارائه شده‌اند، مناسب برای سطح سازمانی بوده و در لایه دو شبکه کار می‌کنند. سوئیچهای سری 2960S سیسکو برای فضاهای کاری با محیط سنتی دسکتاپ، ایده آل هستند، چرا که این سوئیچها، امکان اتصال به سیم را در اختیار قرار می‌‍دهند که بسیار مقرون به صرفه تر نیز هست.

علاوه بر این، ویژگیهای QoS و همچنین قابلیتهای امنیتی این سری از سوئیچها، تهدیدات شبکه شما را کاهش می‌دهد و این امکان را برای شما به وجود می‌آورد که دسترسیهای ناخواسته را کاهش دهید.

سوئیچهای سری 2960S سیسکو
شکل ۱. سوئیچهای سری 2960S سیسکو

سوئیچ سیسکو مدل Cisco Catalyst WS-C2960S-48LPS-L با 48 پورت اترنت 10/100/1000، چهار پورت SFP آپلینک و نسخه LAN Base از نرم افزار Cisco IoS، از جمله پرکاربردترین سوئیچهای سری 2960S سیسکو می‌باشد. این سوئیچ همچنین از یک حافظه فلش 64 مگابایتی و 100 تا 240 VAC برق متناوب ورودی بهره می‌برد.

 

مروری اجمالی بر برخی از مهمترین ویژگیهای سوئیچ شبکه C2960S-48LPS-L

سوئیچ سیسکو WS-C2960S-48LPS-L از طریق مجموعه ویژگیهای خود، انتقال سریع داده ها و استمرار و تداوم بی وقفه کسب و کار و تجارت شما را رقم می‌زند. این سوئیچ با ابعاد 44.5 × 38.6 × 4.5 سانتیمتر و وزن تقریبی 5.66 کیلوگرم، قابل نصب در رک بوده و فضایی به اندازه یک یونیت را در رک شبکه اشغال می‌کند.

سوئیچ سیسکو WS-C2960S-48LPS-L همچنین دارای قابلیت استک شدن با سوئیچهای هم سری خود را داشته و از فنآوری FlexStack به این منظور بهره می‌برد. این فنآوری، امکان ایجاد یک سطح داده یکپارچه و پیکربندی واحد را برای یک گروه از سوئیچهای استک شده فراهم می‌کند، تا عملکردی به صورت یک سوئیچینگ واحد داشته باشند.

ویژگیهای سوئیچ شبکه 48 پورت 2960S-48LPS-L
شکل ۲. نگاهی سریع بر مهمترین ویژگیهای سوئیچ WS-C2960S-48LPS-L
پیکربندی سوئیچ

سوئیچ سیسکو WS-C2960S-48LPS-L دارای 48 پورت اترنت یک گیگابیتی، به علاوه چهار پورت آپلینک +SFP با سرعت یک گیگابیت می‌باشد. این سوئیچ، همچنین دارای قابلیت PoE بوده، یک توان 370 واتی را از طریق پورتهای PoE خود، برای اتصال و برق دهی به دستگاههای دیگری در شبکه از جمله دوربینهای مدار بسته مبتنی بر IP، تلفهای VoIP و … در اختیار قرار می‌دهد.

توان خروجی PoE در سوئیچ سیسکو WS-C2960S-48LPS-L در مجموع با 48 پورت، 370 وات می‌باشد که به صورت 12 پورت 30 واتی، یا 24 پورت 15.4 واتی و یا 48 پورت 7.7 واتی، قابل ارائه است. یعنی شما می‌توانید متناسب با نیاز خود، از هرکدام از این پورتهای PoE برای اتصال و برق رسانی به دستگاههای تحت شبکه‌ای نظیر تلفنهای IP، دوربینهای مدار بسته و … استفاده کنید. قابلیت استک (پشته سازی) برای این سوئیچ، به صورت اختیاری و از طریق ماژولهای FlexStack ارائه می‌شود.

سوئیچ سیسکو WS-C2960S-48LPS-L
شکل ۳. سوئیچ سیسکو WS-C2960S-48LPS-L
پاور سوئیچ

سوئیچ سیسکو WS-C2960S-48LPS-L دارای 12 پورت +PoE، به همراه 24 پورت PoE می‌باشد. پورتهای +PoE این سوئیچ، با پشتیبانی از استاندارد IEEE 802.3at، تا سقف 30 وات را از طریق هر پورت این سوئیچ در اختیار قرار می‌دهد. این در حالی است که پورتهای +PoE طبق استاندارد IEEE 802.3af، حداکثر 15.4 وات را از طریق هر پورت ارائه می‌دهند و گزینه مناسبتری برای برق رسانی به دستگاههایی هستند که میزان مصرف برق پایینتری دارند.

سوئیچ سیسکو WS-C2960S-48LPS-L با 24 پورت 15.4 واتی PoE و یا 12 پورت 30 واتی +PoE، در مجموع با 48 پورت، یک توان خروجی 370 واتی را برای برق رسانی به دستگاههای دیگر در اختیار قرار می‌دهد. سوئیچ سیسکو WS-C2960S-48LPS-L در یک دامنه ولتاژ ورودی 100 تا 240 ولتی، فرکانس 50 تا 60 هرتز و جریان ورودی 5 تا 2 آمپری کار می‌کند.

 
عملکرد

سوئیچ سیسکو WS-C2960S-48LPS-L همراه با یک پهنای باند فوروادینگ 88 گیگابیتی، پهنای باند سوئیچینگی با ظرفیت 176 گیگابیت بر ثانیه (ظرفیت دوبلکس کامل) را ارائه می‌دهد. این سوئیچ، امکان تعریف حداکثر 255 شبکه مجازی VLAN را، با هدف نظارت و کنترل بیشتر بر روی شبکه در اختیار قرار می‌دهد و با 4000 آیدی VLAN خود، می تواند 4000 کاربر را تحت پوشش خود قرار دهد.

سوئیچ WS-C2960S-48LPS-L از اترنت فریمی با طول 9216 بایت پشتیبانی کرده و MTU (Maximom Transmission Unit) یا حداکثر واحد انتقال برای آن، که بیانگر بیشترین میزان بیتی است که می‌توانیم در یک بسته ارسال کنیم، 9189 بایت می‌باشد میانگین زمان بین خرابیها یا شاخص MTBF برای این سوئیچ، 205.051 ساعت است. نرخ فوروارد بسته‌ها برای سوئیچ سیسکو WS-C2960S-48LPS-L با احتساب بسته های 64 بایتی لایه سه شبکه، 77.4 میلیون بسته در ثانیه است.

 
مشخصات مکانیکی

سوئیچ سیسکو WS-C2960S-48LPS-L دارای ابعادی برابر 1.75 x 17.5 x 15.2 اینچ یا 4.5 x 44.5 x 38.6 سانتی متر بوده و وزنی در حدود 12.5 پوند یا 5.7 کیلوگرم دارد. این سوئیچ، همچنین دارای یک حافظه DRAM با ظرفیت 128 مگابایت و نیز یک حافظه فلش 64 مگابایتی است.

 

شکل ۴، پنل چلویی سوئیچ سیسکو WS-C2960S-48LPS-L را نمایش می‌دهد:

سوئیچ سیسکو WS-C2960S-48LPS-L
شکل ۴. پنل چلویی سوئیچ سیسکو WS-C2960S-48LPS-L

۱. تعداد ۴۸ پورت اترنت 10/100/1000 با قابلیت PoE
۲. پورت USB Type A
۳. پورت (کنسول) USB Mini Type B
۴. پورت کنسول Rj45
۵. پورت مدیریتی اترنت
۶. اسلاتهای ماژول SFP

شکل ۵، پنل چلویی سوئیچ سیسکو WS-C2960S-48LPS-L را نمایش می‌دهد:

پنل پشت سوئیچ سیسکو WS-C2960S-48LPS-L
شکل ۵. پنل پشتی سوئیچ سیسکو WS-C2960S-48LPS-L

۱. محافظ و پوشش اسلات ماژول FlexStack-Plus
۲. خروجی فن
۳. کانکتور RPS
۴. کانکتور برق AC

 

جدول زیر، برخی از تجهیزات و لوازم جانبی سوئیچ شبکه 48 پورت WS-C2960S-48LPS-L را به شما نشان می‌دهد:

Description Models
Catalyst 2960S FlexStack Stack Module optional for LAN Base C2960S-STACK
GE SFP, LC connector LX/LH transceiver GLC-LH-SM
1000BASE-SX SFP transceiver module, MMF, 850nm, DOM GLC-SX-MMD
Console Cable 6ft with RJ45 and DB9F CAB-CONSOLE-RJ45

توجه: تمامی لوازم جانبی ذکر شده در این جدول، لزوما هنگام خرید، همراه با دستگاه ارائه نمی‌شوند، اما همگی قابل نصب و استفاده در کنار سوئیچ WS-C2960S-48LPS-L بوده و شما می‌توانید در صورت لزوم و بر حسب نیاز شبکه خود، هر کدام از این تجهیزات را که ‌می‌خواهید، به صورت جداگانه تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید.

 

جدول مشخصات سوئیچ WS-C2960S-48LPS-L

تعداد و سرعت پورت 48 پورت گیگ
پیکربندی Uplink 4 پورت SFP
ظرفیت سوئیچینگ 176Gbps
پهنای باند فورواردینگ  77.4mpps
نرم افزار مورد استفاده IOS Lan Base

 

اطلاعات بیشتر

برند

Cisco

سری

2960, 2960S

سوئیچ مدیریتی

بله

لایه

لایه 2

تعداد پورت

48

سرعت پورت

10/100/1000

پورت PoE

+PoE, PoE

قابلیت استک

دارد

SFP

4 پورت آپلینک SFP

ظرفیت سوئیچینگ

176Gbps

نسخه سیستم عامل IOS

Lan Base

ظرفیت DRAM

128 مگابایت

حافظه فلش

64 مگابایت

Power Redundancy

کانکتور RPS

  1. مدیر فروش

    سوئیچ سیسکو WS-C2960S-48LPS-L از طریق مجموعه ویژگیهای قدرتمند خود، انتقال سریع داده ها و استمرار و تداوم بی وقفه کسب و کار و تجارت شما را رقم می‌زند. با تهیه این سوئیچ شبکه از فروشگاه فنآوریهای پیشرفته آتی پرداز، از خدمات پشتیبانی و گارانتی معتبر و رسمی این محصول نیز برخوردار خواهید شد. همچنین در صورت مواجهه با هر سوالی در این زمینه، می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و از مشاوره و راهنمایی‌های آنها بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.