تومان 20,000,000

سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PS-L

سوئیچ سیسکو

از جمله سوئیچهای پر سرعت سری 2960S سیسکو، شامل:

  • 24 پورت اترنت یک گیگابیتی
  • 4 پورت SFP
  • قابلیت PoE و +PoE
  • نسخه IoS LAN Base
  • قابلیت استک
- +
شناسه محصول: WS-C2960S-24PS-L
برچسب ها:
Brand:

توضیحات

نقد و بررسی سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PS-L

سوئیچ سیسکو مدل Cisco catalyst WS-C2960S-24PS-L عضوی دیگر از خانواده سوئیچهای سری 2960S می‌باشد. این سوئیچ اترنت گیگابیتی، با 24 پوت اترنت 10/100/1000، چهار پورت آپلینک SFP و مجموعه ویژگیهای Lan Base از نرم افزار IOS Cisco کار می‌کند. این سوئیچ، دارای حافظه فلش 64 مگابیتی بوده، به یک ولتاژ ورودی، با 100 تا 240 VAC نیاز دارد.

 

مروری اجمالی بر مهمترین ویژگیهای سوئیچ C2960S-24PS-L

سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PS-L با 24 پورت PoE، سوئیچی از سری سوئیچهای 2960S سیسکو است. این سوئیچ، از بهترین انتخابها برای شبکه های بازار میانی به شمار می‍آید. این سوئیچ لایه دو شبکه، سوئیچی امن، قابل اعتماد و مقرون به صرفه است، که با ویژگیهای افزوده‌ای نظیر Flexstack، پورتهای +SFP و قابلیتهای PoE و +PoE برای برق رسانی به دیگر دستگاهها و تجهیزات داخل شبکه، مجهز شده است.

سوئیچ 24 پورت شبکه سیسکو WS-C2960S-24PS-L
شکل ۱. سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PS-L
ظرفیت پاور

سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PS-L از هر دو استاندارد IEEE 802.3af (PoE) و IEEE 802.3at (PoE+) در ارائه قابلیتهای PoE و +PoE بهره می‌برد. این سوئیچ، با 24 پورت PoE در مجموع، 370 وات توان خروجی را برای اتصال و برق رسانی به دستگاههای دیگر داخل شبکه، در اختیار قرار می‌دهد. این توان، قابل ارائه به صورت 12 پورت 30 واتی +PoE و یا 24 پورت 15.4 واتی PoE می‌باشد.

مجموعه ویژگیها و قابلیت پشته سازی

سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PS-L بر اساس مجموعه ویژگیهای LAN base از نرم افزار IOS Cisco کار می‌کند. این سوئیچ، دارای 4 پورت +SFP یک گیگابیتی می‌باشد. قابلیت استک در این سوئیچ، از طریق تکنولوژی Flexstack و با پهنای باند 20 گیگابیت در ثانیه، در دسترس است. نرم افزار IOS Cisco از طریق سرویس Cisco smart care قابل ارتقاء می‌باشد.

سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PS-L
شکل ۲. نگاهی سریع بر مهمترین ویژگیهای سوئیچ WS-C2960S-24PS-L
کارایی و امنیت

سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PS-L همچنین مدیریت ترافیک هوشمند را فراهم کرده و متدهای مختلفی نظیر Weighted Tail Drop، DSCP field classification و Cross-stack QoS را برای انتقال داده های صوتی و تصویری کیفیت بالا به خدمت می‌گیرد. این سوئیچ، با پشتیبانی از ویژگیهای امنیتی مختلف، از سطح ایمنی بالایی برخوردار بوده، از جمله مطمئن ترین سوئیچهای سری 2960S می‌باشد. از جمله این ویژگیهای امنیتی، می‌توان به این موارد اشاره کرد: محدود کردن دسترسی به شبکه، به کارگیری راهکارهای دفاع قدرتمند در برابر انواع تهدیدات شبکه نظیر راهکار IP Source Guard، پروتکلهای مسیریابی ipv6 جهت محافظت در مقابل تهدید rogue router advertisements و ریسکهای دیگر.

مشخصات فنی

سوئیچ WS-C2960S-24PS-L دارای پهنای باند فورواردینگ 88 گیگابیت در ثانیه و پهنای باند سوئیچینگ 178 گیگابیت در ثانیه می‌باشد. این سوئیچ، دارای 64 مگابایت حافظه فلش و 128 مگابایت، حافظه DRAM، با نرخ فورواردینگ 41.7 میلیون بسته در ثانیه می‌باشد.

راهنمای نصب

این سوئیچ به طور خودکار، نرم افزار IOS سیسکو را بارگذاری می‌کند، بدون آنکه نیاز به اقدامی از سوی کاربر باشد. نرم افزار Cisco IOS از آدرس IP پویا و سوئیچهای دیگر، برای کمک به نصب، استفاده می‌کند.

منبع تغذیه

منبع تغذیه اولیه (اصلی) سوئیچ WS-C2960S-24PS-L، از 100 تا 240 ولت برق متناوب (vac) پشتیبانی می‌کند. منبع تغذیه ریداندنت این سوئیچ (RPS 2300) با توان 750 وات برق متناوب، می‌تواند به عنوان منبع تغذیه اضطراری این سوئیچ، به کار گرفته شود. نرخ سرعت این سوئیچ 0.46 کاوا می‌باشد.

ابعاد فیزیکی

ابعاد فیزیکی سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PS-L برابر با 17.5 × 15.2 × 1.75 اینچ، معادل 44.5 × 38.6 × 4.5 سانتی متر بوده، دارای وزنی در حدود 12.5 پوند یا 5.7 کیلوگرم می‌باشد.

شکل ۳، پنل جلویی سوئیچ WS-C2960S-24PS-L را نمایش می‌دهد:

سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PS-L
شکل ۳. پنل جلوی سوئیچ WS-C2960S-24PS-L

۱. دکمه مود
۲. تعداد 24 پورت اترنت 10/100/1000 با قابلیت PoE (یا 12 پورت +PoE)
۳. اسلاتهای ماژول SFP
۴. پورت مدیریتی اترنت
۵. پورت کنسول RJ45
۶. پورت یا کنسول USB mini-Type B
۷. پورت USB Type A

 

شکل ۴، پنل عقبی سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PS-L را به شما نشان می‌دهد:

سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PS-L
شکل ۴، پنل پشت سوئیچ WS-C2960S-24PS-L

۱. پوشش و اسلات خالی ماژول استک سوپیچ
۲. خروجی فن
۳.کانکتور RPS
۴.کانکتور برق AC

 

تجهیزات جانبی

جدول زیر، لیست تجهیزات جانبی قابل استفاده همراه با سوئیچ WS-C2960S-24PS-L را به شما نشان می‌دهد:

Description Models
Catalyst 2960S FlexStack Stack Module optional for LAN Base C2960S-STACK
GE SFP, LC connector LX/LH transceiver GLC-LH-SM
1000BASE-SX SFP transceiver module, MMF, 850nm, DOM GLC-SX-MMD
Console Cable 6ft with RJ45 and DB9F CAB-CONSOLE-RJ45

توجه: تمامی لوازم جانبی ذکر شده در این جدول، لزوما هنگام خرید، همراه با دستگاه ارائه نمی‌شوند، اما همگی قابل نصب و استفاده در کنار سوئیچ WS-C2960S-24PS-L بوده و شما می‌توانید در صورت لزوم و بر حسب نیاز شبکه خود، هر کدام از این تجهیزات را که ‌می‌خواهید، به صورت جداگانه تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید.

 

مقایسه این سوئیج با محصولات مشابه:

WS-C2960X-24PS-L WS-C2960S-24PS-L Models
دارد دارد قابلیت PoE
24xEthernet 10/100/1000 Gigabit ports 24xEthernet 10/100/1000 Gigabit ports تعداد پورتها
216Gbps 176Gbps ظرفیت سوئیچینگ
4x1G-SFP 4x1G-SFP پورت SFP
LAN Base LAN Base نسخه Cisco IOS
دارد دارد قابلیت استک

 

مشخصات سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PS-L
شکل ۵. مشخصات سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PS-L
 مشخصات سوئیچ سیسکو WS-C2960X-24PS-L
شکل ۶. مشخصات سوئیچ سیسکو WS-C2960X-24PS-L

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اطلاعات بیشتر

برند

Cisco

سری

2960, 2960S

سوئیچ مدیریتی

بله

لایه

لایه 2

تعداد پورت

24

سرعت پورت

10/100/1000

پورت PoE

+PoE, PoE

قابلیت استک

دارد

SFP

4 پورت آپلینک SFP

ظرفیت سوئیچینگ

176Gbps

نسخه سیستم عامل IOS

Lan Base

ظرفیت DRAM

128 مگابایت

حافظه فلش

64 مگابایت

Power Redundancy

کانکتور RPS

  1. مدیر فروش

    سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PS-L با مجموعه ویژگیهای قدرتمند خود و پشتیبانی از ویژگیهای امنیتی مختلف، از جمله مطمئن ترین سوئیچهای سری 2960S بوده و یکی از بهترین انتخابها برای شبکه های بازار میانی به شمار می‍آید. با تهیه این سوئیچ شبکه از فروشگاه فنآوریهای پیشرفته آتی پرداز، از خدمات پشتیبانی و گارانتی معتبر و رسمی این محصول نیز برخوردار خواهید شد. همچنین در صورت مواجهه با هر سوالی در این زمینه، می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و از مشاوره و راهنمایی‌های آنها بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.