تومان 15,000,000

سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PD-L

سوئیچ سیسکو

از جمله سوئیچهای پر کاربرد سری 2960S، شامل:

  • 24 پورت اترنت یک گیگابیتی
  • دو پورت +SFP
  • قابلیت PoE و +PoE
  • نسخه IoS LAN Base
  • قابلیت استک
- +
شناسه محصول: WS-C2960S-24PD-L
برچسب ها:
Brand:

توضیحات

نقد و بررسی سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PD-L

سوئیچ سیسکو مدل Cisco WS-C2960S-24PD-L از سری سوئیچهای 2960S سیسکو است که با 24 پورت اترنت 10/100/1000، دو پورت آپلینک +SFP و مجموعه ویژگیهای نسخه LAN Base از نرم افزار Cisco IOS کار می‌کند. این سوئیچ، همچنین دارای یک حافظه فلش 64 مگابیتی، قابلیت PoE و ولتاژ ورودی 100-240 VAC می‌باشد.

سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PD-L
شکل ۱. سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PD-L

سری سوئیچهای 2960S انعطاف پذیر، ایمن و بدون مرز سیسکو، برای پاسخگویی به نیازهای امروز شبکه‌های سازمانی، بازار میانی و شعب دفاتر طراحی شده‌اند. این سوئیچهای گیگابیتی EnergyWise لایه 2، به نسخه LAN base از نرم افزار IOS سیسکو مجهز شده و دارای مجموعه‌ای از تنظیمات از جمله اتصال با سرعتهای 10/100/1000، پورتهای آپلینک دو منظوره، پشتیبانی از قابلیت PoE+ ،PoE ،Flexstack و گزینه‌های متعددی برای منبع تغذیه در مدلهای مختلف هستند.

کابل استک CAB-STK-E-xxM
شکل ۲. کابل استک CAB-STK-E-xxM
 

Flexstack یک ویژگی پشتیبانی شده در سری سوئیچهای 2960S سیسکو است، که به چندین سوئیچ استک شده اجازه می‌دهد تا به عنوان یک واحد منطقی عمل کنند. وقتی چند سوئیچ را با هم استک می‌کنید، سوئیچها به اتصال دوطرفه کامل و 10 گیگابیت بر ثانیه‌ای دست پیدا می‌کنند. برای اینکه بتوانید هر دو سوئیچ 2960S سیسکو را با یکدیگر استک کنید، باید یک ماژول C2960S-STACK نصب شده و یک کابل CAB-STK-E-xxM برای اتصال این سوئیچها به هم داشته باشید. این پیکربندی به شما اجازه می‌دهد تا سقف حداکثر چهار سوئیچ را به یکدیگر متصل کنید.

ماژول استک برای سوئیچ سیسکو
شکل ۳. ماژول استک برای سوئیچهای سری 2960s

معماری Cisco EnergyWise روش دیگری است که سوئیچهای 2960S سیسکو به کار می‌گیرند، تا هزینه‌های شما ا کاهش بدهند. این تکنولوژی، به مدیران فناوری اطلاعات امکان آن را می‌دهد که میزان مصرف برق را در شبکه‌های سازمانی اندازه گیری، تجزیه – تحلیل و نظارت کرده، باعث کاهش میزان مصرف برق و از بین بردن زمینه‌های اتلاف انرژی شوند. Cisco EnergyWise از یک روش اختصاصی و مبتنی بر شبکه در ایجاد کوئریهایی روی DNS، به منظور جمع آوری داده ها و اعمال اقدامات و قوانین استفاده می‌کند.

 

مروری اجمالی بر برخی از مهمترین ویژگیهای سوئیچ PoE شبکه 2960S-24PD-L

سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PD-L دارای قابلیت PoE بوده و همچنین دارای پورتهای آپلینک دو منظوره در لایه دوم شبکه است. پورتهای PoE این سوئیچ، در مجموع با 24 پورت، توانی برابر 370 وات را برای اتصال و برق دهی به سایر دستگاهها و تجهیزات داخل شبکه، مانند تلفنهای ip، دوربینها، پرینتر و … فراهم می‌کنند. این 370 وات می‌تواند به صورت 12 پورت 30 واتی (+PoE) و یا 24 پورت 15.4 واتی (PoE)، در اختیار قرار بگیرد. سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PD-L همچنین داری 2 پورت آپلینک با سرعت 10 گیگابیت و یا 2 پورت +SFP یک گیگابیتی می‌باشد. این سوئیچ همچنین از قابلیت استک و نیز نسخه Lan base نرم افزار IOS سیسکو بهره می‌برد.

ویژگیهای سوئیچ شبکه 24 پورت 2960S-24PD-L
شکل ۴. نگاهی سریع بر مهمترین ویژگیهای سوئیچ WS-C2960S-24PD-L
 
مصرف برق و PoE

سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PD-L دارای ولتاژ ورودی 100 تا 240 ولت برق متناوب، یک جریان 5 تا 2 آمپری و فرکانس 50 تا 60 هرتز می‌باشد. ولتاژهای ورودی DC (برق مستقیم) این سوئیچ، (یعنی همان ورودی RPS آن)، 12 ولت برق مستقیم در یک جریان 5 آمپری و 52 ولت برق DC در یک جریان 15 آمپری را شامل می‌شوند. منبع تغذیه داخلی این سوئیچ، اتو رنج (Auto Range) است و بنابراین، نیازی به انتخاب Range به صورت دستی ندارد. از سیم برق AC برای اتصال کانکتور برق AC به پریز برق AC استفاده می‌شود. سیسکو RPS 2300 به عنوان منبع تغذیه Redundant (اضافی) این سوئیچ، از ورودی AC استفاده می‌کند و به سوئیچها خروجی DC تحویل می‌دهد.

۱. ماژولهای پاور منبع تغذیه
۲. منبع برق متناوب (AC)

منبع تغذیه RPS 2300
شکل ۵. منبع تغذیه RPS 2300
 
مشخصات فنی

سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PD-L با 24 پورت و ابعادی برابر 44.5 (عرض) × 38.6 (عمق) × 4.5 (ارتفاع) سانتی متر و وزنی در حدود 5.77 کیلوگرم، قابل نصب در رک بوده، ظرفیت سوئیچینگی برابر 176 گیگابیت بر ثانیه و پهنای باند فورواردینگ 65.5 مگابیت در ثانیه، با اندازه بسته‌های 64 بایتی دارد. ظرفیت مک آدرس این سوئیچ، 8k است که می‌تواند 8000 بایت آدرس را در خود جای بدهد. سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PD-L از پروتکلهای رمزنگاری ssl و ssh برای ایجاد امنیت بهره می‌برد، علاوه بر این، پروتکلهای RADIUS (ردیوس) و TACACS+ با افزودن روشهای احراز هویت بیشتر و دقیقتر، به تقویت ایمنی اطلاعات در شبکه‌هایی که از این سوئیچ استفاده می‌کنند، کمک به سزایی می‌کنند. ظرفیت PoE این سوئیچ 370W بوده، حافظه DRAM آن 128 مگابایت و حافظه فلش 64 مگابایت می‌باشد. شاخص MTBT یا میانگین زمان بین خرابیها برای سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PD-L حدود 237,016 ساعت می‌باشد.


امنیت شبکه

سوئیچهای سری 2960-S سیسکو دارای طیف وسیعی از ویژگیها و قابلیتها، جهت محدود کردن دسترسی به انواغ شبکه‌ها و کاهش تهدیدات می‌باشند. از جمله این ویژگیها می‌توان به امکان کنترل دسترسی به شبکه از طریق به کارگیری مود نظارتی 802.1x، بهره مندی از پروتکل ردیوس و نیز پروتکل SXP سیسکو اشاره کرد. این مجموعه ویژگیها، برخورداری از امنیت و سیاستگذاری آسان در کل شبکه را امکانپذیر می‌سازند. راهکارهای دفاعی در مقابل تهدیدات شبکه، شامل روشهایی نظیر (DAI) Port Security ،Dynamic ARP Inspection و IP source guard می‌باشد (DAI و IP source guard، جزو داده هایی هستند که در دیتابیس DHCP Snooping ذخیره می‌شوند.)


مشخصات سخت افزاری سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PD-L

سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PD-L از دسته سوئیچهای لایه دو شبکه بوده، از ویژگیهای و پروتکلهای متعددی پشتیبانی می‌کند، از جمله:

BOOTP ،Dynamic IP ،ARP ،(DTP) Dynamic Trunking Protocol ،(LACP) Link Aggregation Control Protocol ،MAC address ،Port Security ،auto-uplink ،auto negotiation ،Broadcast storm control، به علاوه پشتیبانی VLAN و IPv6.

این سوئیچ، دارای یک پورت USB type A، یک پورت Mini USB type B، دو عدد پورت +SFP و یک کانکنور RJ-45 است.

 

شکل ۶، پنل جلویی سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PD-L را نمایش می‌دهد:

پنل جلویی سوئیچ شبکه 24 پورت 2960S-24PD-L
۶. پنل جلویی سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PD-L

۱. دکمه Mode
۲. ۲۴ عدد پورت اترنت 10/100/1000، با قابلیت PoE
۳. اسلات ۱ ماژول SFP
۴. اسلات ۲ ماژول SFP
۵. پورت مدیریتی اترنت
۶. پورت کنسول Rj45
۷. پورت (کنسول) USB mini-Type B
۸. پورت USB Type A

 

شکل ۷، پنل پشتی سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PD-L را نمایش می‌دهد:

پنل عقبی سوئیچ شبکه 24 پورت 2960S-24PD-L
۷. پنل پشت سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PD-L

۱. اسلات ماژول استک
۲. خروجی فن
۳. کانکتور منبع تغذیه RPS
۴. کانکتور برق AC

 

لوازم حانبی

جدول زیر، لیست تجهیزات و لوازم جانبی سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PD-L را نمایش می‌دهد:

Description Models
Catalyst 2960S FlexStack Stack Module optional for LAN Base C2960S-STACK
GE SFP, LC connector LX/LH transceiver GLC-LH-SM
1000BASE-SX SFP transceiver module, MMF, 850nm, DOM GLC-SX-MMD
Console Cable 6ft with RJ45 and DB9F CAB-CONSOLE-RJ45

توجه: تمامی لوازم جانبی ذکر شده در این جدول، لزوما هنگام خرید، همراه با دستگاه ارائه نمی‌شوند، اما همگی قابل نصب و استفاده در کنار سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PD-L بوده و شما می‌توانید در صورت لزوم و بر حسب نیاز شبکه خود، هر کدام از این تجهیزات را که ‌می‌خواهید، به صورت جداگانه تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید.

 

جدول مشخصات سوئیچ WS-C2960S-24PD-L

تعداد و سرعت پورت 24 پورت گیگ
پیکربندی Uplink 2 پورت +SFP
نرم افزار مورد استفاده IOS Lan Base
ظرفیت سوئیچینگ 176Gbps

 

اطلاعات بیشتر

برند

Cisco

سری

2960, 2960S

سوئیچ مدیریتی

بله

لایه

لایه 2

تعداد پورت

24

سرعت پورت

10/100/1000

پورت PoE

+PoE, PoE

قابلیت استک

دارد

SFP

2 پورت آپلینک +SFP

ظرفیت سوئیچینگ

176Gbps

نسخه سیستم عامل IOS

Lan Base

ظرفیت DRAM

128 مگابایت

حافظه فلش

64 مگابایت

Power Redundancy

کانکتور RPS

  1. مدیر فروش

    سوئیچ سیسکو WS-C2960S-24PD-L با 24 پورت اترنت 10/100/1000، دو پورت آپلینک +SFP، حافظه فلش 64 مگابیتی و قابلیت PoE، از جمله سوئیچهای پرکاربرد، انعطاف پذیر و ایمن سری 2960S سیسکو می‌باشد که برای پاسخگویی به نیازهای امروز شبکه‌های سازمانی، بازار میانی و شعب دفاتر طراحی شده‌ است. با تهیه این سوئیچ شبکه از فروشگاه فنآوریهای پیشرفته آتی پرداز، از خدمات پشتیبانی و گارانتی معتبر و رسمی این محصول برخوردار شوید. شما همچنین می‌توانید در صورت مواجهه با هر سوالی در این زمینه، با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و از مشاوره و راهنمایی‌های آنها بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.